Zážitkové workshopy

Během půldenních workshopů se vaše třída přesune v čase třeba do doby vzniku Československa, protektorátu, padesátých, šedesátých či osmdesátých let. Ožijí v nich příběhy kolektivizace, předválečného vzestupu antisemitismu, prvorepublikového skautingu, sportovních utkání či bytového divadla. Díky využití postupů zážitkového učení a metod dramatické výchovy účastníci formulují a argumentují své názory a postoje.

Třicátá léta přinesla do Československa výrazné proměny společenské atmosféry. Pod jejich vlivem se mění i život mladé dívky Evy. Jaké možnosti má v době, kdy se ve své vlasti už necítí bezpečně? Okamžik zásadního životního rozhodnutí se blíží.

Únor 1948, v rádiu hlásí, že prezident Beneš právě doplnil vládu Národní fronty. V ulicích Prahy jsou statisíce lidí. Dav na Václavském náměstí slaví pod dohledem Klementa Gottwalda. Jaký vliv to bude mít na život malé české vesnice na Domažlicku? Jak budou občané volit v nacházejících volbách, co jim jejich volba přinese?

V Praze se 28. října 1918 nadšeně demonstrovalo a vyhlašoval se samostatný československý stát. Sdíleli však toto nadšení všichni občané tohoto nově vznikajícího státu? Jak vznik Československa proměnil vztahy mezi českou a německou komunitou především v pohraničí?

Elina žije se svou rodinou v jedné malé moravské vesnici. Je mladá, inteligentní, přátelská, ale s nesprávnou barvou pleti. Co to znamená pro ni, její rodinu, její přátele v době, kdy se k moci dostávají nacisté?

Eva je dívka jako každá jiná, má své zájmy, chodí do školy, ráda jezdí na kole, zpívá… jenomže se píše rok 1939 a začíná válka. Co to znamená pro ni a její rodinu? A jak jejich životy změní návrh, se kterým přichází jejich příbuzný?

Jarní dny roku 1968 s sebou přináší naději, a každému z obyvatel jednoho činžovního domu trochu jiný sen. Jarní nadechnutí ale náhle ukončuje srpnový příjezd tanků.