Lektorské dílny

Objednejte si pro svou třídu některou z našich lektorských dílen, které s využitím vzpomínek pamětníků přiblíží vašim žákům některý z fenoménů dvacátého stolení.

Jak vnímáme lidi kolem nás? Dáme na první dojem, nebo se snažíme nahlédnout pod slupku? Během dílny studenti zažijí vlastní náchylnost ke škatulkování ostatních a zároveň poznají také kvalitu, kterou může mít setkání zbavené těchto hodnotících brýlí. Program napomáhá integraci ukrajinských studentů do českých tříd.

Výuková lekce, která vás a vaše žáky provede zásadními událostmi novodobé ukrajinské historie i fenomény, které ji provázely, na příbězích pamětníků z Ukrajiny.

Lektorská dílna Skrytí hrdinové nabídne studentům z Česka a Ukrajiny prostor pro vzájemné setkání a nahlédnutí do moderních dějin obou zemí – konkrétně do období Druhé světové války.

Lektorská dílna otevírající téma svobody projevu s využitím výtvarné techniky mail art.

Přivést děti ke čtení, dějepisu a příběhům pamětníků v jednom? Nechat je tvůrčím způsobem zpracovat, co přečetly? To vše umí naše čtenářská dílna. Je věnovaná nelehkému tématu holokaustu a citlivým způsobem pracuje s kapitolou Obrovský kotouč slunce z komiksové knihy Ještě jsme ve válce.

Čtenářská dílna, adaptovaná na online formu, představuje citlivě nelehké téma holokaustu skrze komiksově zpracovaný příběh pamětnice Anny.

Během programu se děti interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století.

Během online programu se děti interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století.