Lektorské programy

Objednejte si pro svou třídu některý z našich lektorských programů, který s využitím vzpomínek pamětníků přiblíží vašim žákům některý z fenoménů dvacátého stolení.

Jak vnímáme lidi kolem nás? Dáme na první dojem, nebo se snažíme nahlédnout pod slupku? Během workshopu studenti zažijí vlastní náchylnost ke škatulkování ostatních a zároveň poznají také kvalitu, kterou může mít setkání zbavené těchto hodnotících brýlí. Workshop napomáhá integraci ukrajinských studentů do českých tříd.

Výuková lekce, která vás a vaše žáky provede zásadními událostmi novodobé ukrajinské historie i fenomény, které ji provázely, na příbězích pamětníků z Ukrajiny.

Workshop Skrytí hrdinové nabídne studentům z Česka a Ukrajiny prostor pro vzájemné setkání a nahlédnutí do moderních dějin obou zemí – konkrétně do období Druhé světové války.

Přivést děti ke čtení, dějepisu a příběhům pamětníků v jednom? Nechat je tvůrčím způsobem zpracovat, co přečetly? To vše umí naše čtenářská dílna. Je věnovaná nelehkému tématu holokaustu a citlivým způsobem pracuje s kapitolou Obrovský kotouč slunce z komiksové knihy Ještě jsme ve válce.

Čtenářská dílna, adaptovaná na online formu, představuje citlivě nelehké téma holokaustu skrze komiksově zpracovaný příběh pamětnice Anny. Doba trvání: 2 vyučovací hodiny

Workshop, který děti interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století. Workshop pro 7. – 8. třídy ZŠ Doba trvání – 2 vyučovací hodiny

Workshop, který žáky interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století.