Lektorské programy

Objednejte si pro svou třídu některý z našich lektorských programů, který s využitím vzpomínek pamětníků přiblíží vašim žákům některý z fenoménů dvacátého stolení.

Jak vnímáme lidi kolem nás? Dáme na první dojem, nebo se snažíme nahlédnout pod slupku? Během workshopu studenti zažijí vlastní náchylnost ke škatulkování ostatních a zároveň poznají také kvalitu, kterou může mít setkání zbavené těchto hodnotících brýlí. Workshop napomáhá integraci ukrajinských studentů do českých tříd.

Výuková lekce, která vás a vaše žáky provede zásadními událostmi novodobé ukrajinské historie i fenomény, které ji provázely, na příbězích pamětníků z Ukrajiny.

Workshop Skrytí hrdinové nabídne studentům z Česka a Ukrajiny prostor pro vzájemné setkání a nahlédnutí do moderních dějin obou zemí – konkrétně do období Druhé světové války.

Lektorský program otevírající téma svobody projevu s využitím výtvarné techniky mail art.

Přivést děti ke čtení, dějepisu a příběhům pamětníků v jednom? Nechat je tvůrčím způsobem zpracovat, co přečetly? To vše umí naše čtenářská dílna. Je věnovaná nelehkému tématu holokaustu a citlivým způsobem pracuje s kapitolou Obrovský kotouč slunce z komiksové knihy Ještě jsme ve válce.

Čtenářská dílna, adaptovaná na online formu, představuje citlivě nelehké téma holokaustu skrze komiksově zpracovaný příběh pamětnice Anny.

Workshop, který děti interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století.

Workshop, který žáky interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století.