Kinopříběhy

Kinopříběhy jsou novým formátem vzdělávacího programu z dílny Paměti národa. Krátká videa vzpomínek pamětníků promítne žákům a studentům přímo ve škole lektor, který je zároveň doprovodí vysvětlujícím a doplňujícím komentářem. V závěru uceleného devadesátiminutového programu nabídne prostor na diskusi. První ze série kinopříběhů s názvem Čtyři příběhy revoluce je věnován událostem roku 1989.

Čtyři příběhy revoluce

Jak různí lidé vnímali sametovou revoluci? Jaká byla cesta k listopadu 1989 pro studentské vůdce, člena KSČ nebo příslušníka Státní bezpečnosti? Čtyři pamětníci vzpomínají na zlomové okamžiky svých životů a společně vyprávějí čtyři příběhy revoluce.

Komponovaný program pro studenty středních škol. Doba trvání 2 vyučovací hodiny.

Odsunuté děti

Jak prožívaly německé děti v Československu konec války? Měli kam chodit do škol, co jíst, s čím si hrát? Čeho se báli? Co si brali s sebou do sběrných táborů? Co je čekalo v rozbombardovaném Německu? Němečtí pamětníci vzpomínají na zlomové okamžiky svých životů a vyprávějí příběh svého odsunu z Československa.Program vede zkušený lektor, který využívá konkrétní videoukázky pamětníků […]