Výukové materiály
Výukové materiály z dílny vzdělávání Paměti národa volně ke stažení.
Žáci se seznámí se čtyřmi příběhy pamětníků a pomocí badatelsky orientovaných úkolů budou hledat a reflektovat zlomové okamžiky jejich životů.
Příběhy tří pamětnic ze Středočeského kraje se stanou žákům inspirací pro přemýšlení o tom, jaký význam v životě mohou mít zdánlivě drobné činy. Metodický sešit je provázán s Výstavou Příběhy našich sousedů ve Středočeském kraji, kterou lze pro školu objednat.
Skrze příběhy pěti pamětníků z Prahy 9 představujeme žákům a studentům interaktivní formou metody storytellingu, na kterých se učí principy vyprávění příběhů.
V metodickém sešitu naleznete dva náměty na školní badatelské projekty s názvem Podoby emigrace a Podoby disentu. Publikace je určená pro žáky 8. – 9. tříd základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.
Pracovní list seznamující žáky 9. tříd ZŠ a studenty SŠ s realitou totalitního režimu na Kubě skrze výpovědi pamětníků z projektu Paměť kubánského národa. Vhodné i pro výuku reálií španělsky mluvících zemí.
Worksheet for students of primary and secondary schools and methodological sheet for teachers on the topic of Cuban totalitarian regime.
Set metodických listů, které vás a vaše žáky provedou zásadními událostmi novodobé ukrajinské historie i fenomény, které ji provázely, na šesti příbězích pamětníků z Ukrajiny.
Další metodický sešit je tentokrát z Karlovarska. Vypráví pohnuté příběhy pamětníků z nejmenšího regionu v České republice. Představuje Karlovarský kraj jako místo, kde lidé získávají inspiraci, kam se rádi vracejí a hledají motivaci ke změně. Sešit je volně ke stažení a je určen žákům 8.–9. tříd základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
Metodický sešit ke stažení, ve kterém najdete výukové materiály vztahující se k pěti příběhům pamětníků zpracovaných žáky v projektu Příběhy našich sousedů ve světě.
Metodický sešit v češtině a němčině ke stažení, ve kterém najdete výukové materiály vztahující se ke čtyřem příběhům pamětníků z pohraničí zpracovaných žáky v projektu Příběhy našich sousedů.