Být v tom sám dá vždycky větší fušku než být spolu. Proto jsme rozjeli projekt Sítě škol Paměti národa. Nabízíme učitelům možnost setkávat se v malých skupinách na lokální úrovni s naším koordinátorem, sdílet zkušenosti, pomáhat si a navzájem se inspirovat. V době uzavřených škol online, v lepších časech naživo!

Síť škol Paměti národa

Mapa Sítě škol Paměti národa

Zajímá vás, jaké další školy z vašeho okolí jsou v členy Sítě Paměti národa? Nebo chcete zjistit, zda vaši školu některý z kolegů do Sítě už nepřihlásil? Zjistíte na naší mapě!

Proč se zapojit do Sítě škol Paměti národa

Síť škol Paměti národa je společenství škol, na kterých učí učitelé, kteří hledají zajímavé způsoby, jak žákům přiblížit moderní dějiny a s nimi spjatá témata, jako je výchova k demokracii  a lidskoprávní problematika.

Místní síť škol Paměti národa

Nová platforma pro sdílení zkušeností v oblasti výuky moderních dějin nabízející prostor pro diskuzi a propojování učitelů napříč školami. Setkávání učitelů moderovaná koordinátorem, využívání výukových zdrojů z dílny Post Bellum, tandemová výuka.