Z této noci nás nezachrání

Je rok 1974. Naděje na změny v Československu už úplně pohasly, normalizace jede naplno. Ale i v této době se najdou umělci, kteří chtějí svobodně tvořit. Proti své vůli se dostávají do střetu s komunistickou mocí. A stačí se jednou ocitnout na jejich koncertě a vezete se taky.

V první části zážitkového workshopu účastníci vstoupí do rolí studentů českobudějovického gymnázia. Od spolužáka dostanou pozvání zúčastnit se koncertu jedné pražské kapely. Bude to skvělý večer. Nebo ne? Hrozí jim něco? A jak se rozhodnou? Za svoje rozhodnutí však ponesou důsledky.
V druhé části se prostřednictvím dokumentů, videí a vzpomínek pamětníků seznámí s prostředím undergroundu, procesem s kapelou Plastic People of the Universe, vznikem Charty 77 a Antichartou.

• pro studenty středních škol
  • Doba trvání: 4 vyučovací hodiny
  • Plná cena: 8.000,- za workshop