Příběhy našich sousedů

Příběhy, které v učebnicích nenajdete. Děti a studenti v rolích novinářů objevují pamětnické příběhy, seznamují se s totalitními režimy minulého století, zkoumají témata lidských práv i demokracie, vytvářejí reportáže.

My jsme to nevzdali

Online učebnice na myjsmetonevzdali.cz přibližuje fenomény druhé poloviny 20. století skrze vzpomínky pamětníků.

Vyprávěj příběhy

Web plný aktivit, nápadů a inspirace pro každého učitele, který se chce se svými žáky pustit do natáčení vzpomínek pamětníků.

Letní škola pro učitele

Čtyři dny k načerpání sil i inspirace do nového školního roku pro učitele dějepisu, češtiny a společenskovědních předmětů základních i středních škol.

Divadlo Paměti národa

Na divadelních kroužcích děti a mladí lidé společně hledají a vypráví příběhy, jež zachycují důležité momenty moderní historie a jsou uchovány ve sbírce Paměť národa.