Nesmíš se bát

• pro žáky 6. a 7. ročníků ZŠ
  • workshop realizujeme v našich prostorách, případě ve vaší škole
  • pod vedením zkušených lektorů
  • doba trvání: 3 hodiny
  • dotovaná cena pro školy: 60 Kč/účastník
  • minimální počet platících účastníků: 20 (workshopu se může zúčastnit i méně něž 20 žáků/studentů, ale minimální částka, kterou je třeba za workshop zaplatit je 1200 Kč)

Spolu s hrdinkou příběhu, dvanáctiletou Evou, se účastníci workshopu přenesou do období druhé světové války. Před Evou se otvírá příležitost stát se součástí ilegální odbojové skupiny proti nacistům. Jak se k této nebezpečné výzvě postaví dospělí a jak děti?

Prožitkovou formou a metodami výchovné dramatiky se účastníci seznámí s dilematy, která tehdejší doba na lidi kladla. Uvědomí si, jaké podoby může mít strach a že člověk musí nést důsledky svých rozhodnutí.

Skrze Evin příběh a vlastní prožitek z workshopu žáci reflektují paralely s jejich vlastním životem a mají možnost se novýma očima podívat na sebe a svět, ve kterém žijí.