Zpět na Lektorské dílny

Víc než citron

Jak vnímáme lidi kolem nás? Dáme na první dojem, nebo se snažíme nahlédnout pod slupku?

V tomto programu se účastníci seznámí s příběhem pamětníka Ivana, který přichází do zcela nového a pro něho odlišného školního prostředí. Ivan už na první pohled vypadá jinak a je jen na spolužácích, jakou nálepku mu dají a jak se k němu zachovají. Program rozvíjí téma předsudků, škatulek a integrace jedince do kolektivu a společnosti.

Během workshopu studenti zažijí vlastní náchylnost ke škatulkování ostatních a zároveň poznají také kvalitu, kterou může mít setkání zbavené těchto hodnotících brýlí. Workshop napomáhá kultivovat proces setkávání s lidmi z jiných kultur a usnadňuje integraci ukrajinských studentů do českých tříd.
  • Pro koho: základní i střední školy
  • Téma: integrace, předsudky, škatulkování