2. stupeň ZŠ

Byli to naši sousedé

V Praze se 28. října 1918 nadšeně demonstrovalo a vyhlašoval se samostatný československý stát. Sdíleli však toto nadšení všichni občané nově vznikajícího státu? Jak vznik Československa proměnil vztahy mezi českou a německou komunitou?

Zážitkový workshop o vzniku Československa pro žáky od 13 let. Na pozadí příběhu západomoravského města Slavonice žáci porozumí problematice česko-židovsko-německých vztahů do roku 1919. Žáci vstupují do rolí obyvatel městečka a zažívají dilemata divokého konce války v mnohonárodnostním státě. Tématem workshopu je tedy problematika soužití a společenské i mezilidské tolerance. Workshop cíleně a aktivně rozvíjí kritické a historické myšlení.

• pro žáky 7. a 8. ročníků ZŠ
  • workshop realizujeme v našich prostorách, případě ve vaší škole
  • pod vedením zkušených lektorů
  • doba trvání: 4 hodiny