Zpět na Besedy pro školy

Ukrajinský boj za svobodu

Co vedlo k ruské agresi na Ukrajině? Jaké jsou nejčastější mýty spojené s novodobými ukrajinskými dějinami? Proč se nepodařilo ruské armádě Ukrajinu porazit? A jak vypadá život v zemi zasažené válkou?

Martin Ocknecht

Martin Ocknecht, vystudoval politologii, mezinárodní vztahy a žurnalistiku. První novinářské zkušenosti nabíral v zahraniční redakci Českého rozhlasu, později působil v redakci zpravodajského webu a zejména na Radiu Wave. Reportáže natáčel mimo jiné v indickém slumu, na frontě východní Ukrajiny nebo v kavkazských zlatých dolech. Zpovídal bývalého vrchního běloruského kata, autora Stanfordského vězeňského experimentu ale i desítky pamětníků v rámci projektu Paměť národa. Spoluautor dokumentárního filmu V Kyjevě se nestřílí. Působil jako lektor v Českém centru Kyjev.

• Pro koho: střední školy
  • Cena programu: 1 800,- plus cestovné z Prahy