Střední školy

Zítra celá země

Zážitkový workshop na principu jednoduchého hraní rolí nabízí účastníkům pohled na události listopadu 1989 očima středoškolských studentů, kteří na své škole vyhlásí stávku coby vlastní příspěvek k prožívaným událostem. Každý z nich má jiné rodinné zázemí – někteří pocházejí z disidentského prostředí, jiní vnímají komunistický režim optikou státní propagandy a zbytek teprve teď zjišťuje, že když se o některých věcech doma nemluvilo, neznamená to, že na ně jejich rodiče neměli vlastní – odlišný názor.

Ve hře v roli si účastníci uvědomí, jaké momenty k propuknutí demonstrací a společenským změnám vedly a jaké důvody a motivace k nim lidé měli. Součástí workshopu je i diskuze o společenské a politické angažovanosti v každodenním světě.

Workshop trvá 3,5 hodiny a stojí 100 Kč na žáka. Jedná se o dotovanou cenu pro školy. Minimální počet platících účastníků workshopu je 20. (Workshopu se může zúčastnit i méně studentů, ale minimální částka, za kterou ho uvedeme, je 2000 Kč.)

• pro studenty 1.–4. ročníku středních škol a odborných učilišť
  • délka 3,5 hodiny
  • pro 10–30 studentů středních škol
  • dotovaná cena pro školy 100 Kč/účastník