Zítra celá země

• délka 3,5 hodiny
  • pro 10–30 studentů středních škol
  • dotovaná cena pro školy 100 Kč/účastník
  • minimální počet platících účastníků – 20 (minimální částka k uvedení workshopu: 2000 Kč)

Zážitkový workshop na principu jednoduchého hraní rolí nabízí účastníkům pohled na události listopadu 1989 očima středoškolských studentů, kteří na své škole vyhlásí stávku coby vlastní příspěvek k prožívaným událostem. Každý z nich má jiné rodinné zázemí – někteří pocházejí z disidentského prostředí, jiní vnímají komunistický režim optikou státní propagandy a zbytek teprve teď zjišťuje, že když se o některých věcech doma nemluvilo, neznamená to, že na ně jejich rodiče neměli vlastní – odlišný názor.

Ve hře v roli si účastníci uvědomí, jaké momenty k propuknutí demonstrací a společenským změnám vedly a jaké důvody a motivace k nim lidé měli. Součástí workshopu je i diskuze o společenské a politické angažovanosti v každodenním světě.

Workshop trvá 3,5 hodiny a stojí 100 Kč na žáka. Jedná se o dotovanou cenu pro školy. Minimální počet platících účastníků workshopu je 20. (Workshopu se může zúčastnit i méně studentů, ale minimální částka, za kterou ho uvedeme, je 2000 Kč.)