Lidi to tak nenechaj

• pro středoškoláky i vysokoškoláky
  • délka 3 hodiny
  • dotovaná cena pro školy 100 Kč/účastník
  • minimální počet platících účastníků – 20 (minimální částka k uvedení workshopu: 2000 Kč)

Je léto roku 1949. Komunisté utahují oprátku. Společnost je pod tlakem, represe se stupňuje. Poválečné nadšení ochladlo. Najde se člověk, který má odvahu se režimu postavit? Jaké je ochotný převzít riziko? Co všechno je nyní v sázce?

Zážitkový workshop pro středoškoláky i vysokoškoláky, který účastníkům umožňuje na vlastní kůži poznat, jak lze žákům netradičně zprostředkovat dějiny 20. století. Na workshopu dostanete příležitost vžít se do uvažování jednoho studenta v rychle se měnícím poválečném Československu, který stojí před důležitým rozhodnutím. Co všechno musel vzít v úvahu? A co bylo v sázce?  Workshop pracuje se vzpomínkami pamětníků publikovanými v archivu Paměť národa.

Zážitkové workshopy jsme vyvinuli a otestovali díky podpoře programu Evropa pro občany a realizujeme je v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Plzni, Zlíně, Olomouci, Karlových Varech, Broumově a Jirkově. Po domluvě je možná realizace i v jiných regionech. Workshopy jsou vystavěny podle skutečných příběhů a vyprávění pamětníků z archivu Paměť národa.

Pro žáky základních škol jsme připravili workshopy Doma a jinde, Den, kdy se mlčelo a Lidská práva – chraňme je. Studenti středních škol mohou zažít workshop Tak tohle neprojde.